Prasa pisze o Minden

W najnowszym, kwietniowym numerze Nowoczesnego Warsztatu obszerny i rzeczowy artykuł poświęcony instalacjom Minden. Tekst „Z wizytą u… Królowej” pióra Rafała Dobrowolskiego relacjonuje marcową wizytę w angielskich obiektach stosujących centralne odciągi pyłów od lat.

O jednym z zastosowanych rozwiązań w halach firmy TRB Lightweight Structures, producenta lekkich płyt aluminiowych dla branży jachtowej, kolejowej i samochodowej autor artykułu pisze:

11 stanowisk w strefie blacharskiej, 6 stanowisk w strefie prac mechanicznych łączy system rur podwieszanych u sufitu, niczym rozwiązanie znane z technologii montażu k/g. Faktycznie też nic nie stoi na przeszkodzie, by stalowe rury odciągu ukryć w suficie podwieszanym, czego dowodzi ta instalacja.

W innym fragmencie artykułu czytamy:

Do współpracy z angielskim producentem przekonuje ważny walor instalacji centralnego odsysania zanieczyszczonego powietrza, nie do przecenienia w naszej szerokości geograficznej. Otóż propozycja marki Minden bazuje na tzw. wysokiej prędkości transportu powietrza generowanej przez wentylatory podciśnieniowe. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań urządzenia wywiewne mają wielokrotnie mniejszą średnicę rur rzędu: 50, 63 lub maksymalnie 75 mm, więc cechują się wielokrotnie mniejszą wymianą powietrza, za to z dużą prędkością.

Cały tekst znajduje się na 38 stronie kwietniowego wydania Nowoczesnego Warsztatu (nr 4/2014).

20140422_102451_Richtone(HDR)_resized