Pierwsza instalacja centralnego odpylania MINDEN już uruchomiona

Miło nam poinformować, że firma MINDEN uruchomiła swój pierwszy w Polsce system centralnego odpylania w centrum szkoleniowym CAR-O-LINER w Sosnowcu, gdzie odbywają się szkolenia dla blacharzy samochodowych oraz rzeczoznawców motoryzacji.

Dzięki podwieszonej pod sufitem instalacji system umożliwia odprowadzenie powstałych w trakcie obróbki pyłów i dymów praktycznie z całego ok 400 m2 powierzchni warsztatu, bezpośrednio z narzędzia pracy, co zdecydowanie poprawia ergonomię oraz komfort i bezpieczeństwo pracy. Wydajny 4 kW agregat generuje podciśnienie wystarczające do pracy na 4 do 5 stanowisk jednocześnie.

Oficjalne uruchomienie systemu odbyło się w obecności Pana Les’a Brooker’a, właściciel firmy Minden, który przekazał na ręce właściciela firmy CTS Sp. z.o.o. , generalnego dystrybutora urządzeń i narzędzi blacharskich CAR-O-LINER, Pana Toniego Seidel’a, dokumentację techniczną systemu MINDEN oraz symboliczne narzędzie pracy w postaci szlifierki oscylacyjnej wyposażonej w zintegrowane przyłącze do odciągu pyłów.

DSC_K2990Na zdjęciu od lewej strony: Toni Seidel i Les Brooker.